برای نخستین بار پس از راه اندازی، تولید روزانه متانول در مجتمع پتروشیمی فن آوران از مرز ظرفیت اسمی روزانه خود عبور کرد

شرکت پتروشیمی فن آوران پس از پانزده سال از آغاز راه اندازی واحد متانول، برای نخستین بار سقف تولید روزانه خود را پشت سر گذاشت.

مهندس فرشاد اسفندیاری، سرپرست شرکت پتروشیمی فن آوران در گفت و گو با پتروتحلیل با اعلام این خبر گفت : این شرکت روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۷ برای نخستین بار به رکورد تولید روزانه ۳۰۴۲ تن محصول متانول ، دست یافت که دستاوردی بزرگ برای این شرکت بحساب می آید.

وی افزود: دستیابی به این میزان محصول در پانزده سال گذشه بی سابقه بوده و تحقق آن مرهون تلاش شبانه روزی کلیه پرسنل این شرکت و برنامه ریزی های دقیق بعمل آمده برای تعمیرات اساسی ابتدای سالجاری بوده است.

پتروشیمی فن آوران که با ظرفیت یک میلیون تن تولید متانول در سال ، سومین واحد تولید متانول کشور به شمار می رود در اردیبهشت ماه امسال طی یک فرآیند برنامه ریزی شده، عملیات  بزرگ تعمیرات اساسی واحد های عملیاتی خود را با تکیه بر توان تخصصی و دانش فنی مهندسان و با استفاده از دانش شرکتهای دانش بنیان ایرانی با موفقیت به انجام رسانید. این شرکت دارای رتبه سی و دوم ظرفیت اسمی در میان ۳۶۸ تولید کننده متانول در سطح دنیا است که از سال ۱۳۸۳ با تولید روزانه ۶۸۳ تن محصول متانول، کار خود را در منطقه ویژه اقتصادی و پتروشیمی ماهشهر، آغاز و تا به امروز موفق به تحقق سقف تولید روزانه ۳۰۴۲ تن محصول متانول گردید.

 

۴۲۶