حضور پتروشیمی فن آوران در نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکیه

پس از سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران باب همکاری مشترک که حدود ۱۰ سال قطع شده بود مجددا برقرار شد و با تدبیر دولت جمهوری اسلامی ایران مجدداً درهای بازار جذاب ترکیه به روی تجار ایرانی گشوده شد و پیش زمینه برنامه ریزی جهت برپایی نمایشگاه اختصاصی در شهر استانبول را فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی فن آوران ، این نمایشگاه با حضور مهندس مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت و امین فاتح قائم مقام وزیر اقتصاد و سفیر ایران در ترکیه طی مراسمی در روز ۳ آبان ۹۶ مصادف با ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در مکان نمایشگاه CNR ترکیه رسماً افتتاح شد.

در این نمایشگاه بیش از ۸۵ شرکت تخصصی در حوزه صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی، خودرو دیگر صنایع بصورت پاویون تخصصی از ایران حضور داشتند.
پتروشیمی فن آوران نیز به عنوان سومین تولید کننده بزرگ متانول و اولین تولید کننده اسید استیک کشور برای سنجش بازار ترکیه و عرضه محصولات خود در بازارهای جهانی در این نمایشگاه شرکت کرد . اعضای هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو ، مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت و اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و رئیس هیئت مدیره شستا در این نمایشگاه از غرفه شرکت پتروشیمی فن آوران بازدید کردند .
مهندس اکبر ترکان رئیس هیئت مدیره شستا بعد از بازدید از غرفه فن آوران در گفتگوی با خبرنگار روابط عمومی پتروشیمی فن اوران در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران در ترکیه گفت : امروز روابط سیاسی ایران و ترکیه در اوج خود قرار دارد ، شاید در تمام ۴۰ سال گذشته همیشه روابط دوستانه ای با ترکیه داشتیم ولی هیچوقت به این سبک رهبران دو کشور برای توسعه روابط جدی نبودند و اکنون می بینیم در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی در حال پیشرفت هستیم .

ترکان افزود : سیاستگذاران دو کشور هدف گذاری کردند که تجارت بین ایران و ترکیه به سقف ۳۰ میلیارد دلار در سال برسد و این یعنی دو برابر آنچه بین ایران و ترکیه اکنون در حال تبادل است .

وی گفت : در این نمایشگاه از های تک تا صنایع دستی وجود دارد و این نمایشگاه شروع خوبی برای گسترش روابط است . ۵۰ درصد از ظرفیت نمایشگاه به شرکت های پتروشیمی داده شده است ، پتروشیمی ها هم فعالانه شرکت کردند و محصولاتی که در ترکیه بازار دارد را آورده اند . بعضی از محصولات مانند متانول و دوده صنعتی هم تاکنون در بازار ترکیه ، بازاری نداشته و اکنون شرکت هایی مانند پتروشیمی فن آوران در این نمایشگاه برای سنجش بازار خود در ترکیه حاضر شده اند که اقدام خوبی است .

رئیس هیئت مدیره شستا گفت : امیدوارم همکاران من در شستا و شرکت های زیر مجموعه دید ویژه ای روی بازار ترکیه داشته باشند ، سالیان زیادی بود که منتظر گسترش روابط بودیم .

همچنین در حاشیه این نمایشگاه نشست های هم اندیشی مدیران بازرگانی شرکت های پتروشیمی زیر مجموعه هلدینگ تاپیکو با مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت برگزار شد .

 

۲٫۴ K