ساخت اولین طرح پتروالفین صنعت پتروشیمی با صدور موافقت اصولی در وزارت نفت

وزارت نفت موافقت اصولی ساخت اولین طرح پتروالفین صنعت پتروشیمی را در منطقه ویژه اقتصادی و پتروشیمی ماهشهر صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی فن آوران به نقل از اداره کل روابط عمومی تاپیکو، عملیات اجرایی و ساخت اولین طرح پتروالفین صنعت پتروشیمی در قالب طرح توسعه پتروشیمی فن آوران آغاز شد.

بر همین اساس اجرای طرح GTO/GTP پتروالفین مجتمع پتروشیمی فن آوران، در راستای سیاست های اجرایی تاپیکو در دستور کار قرار گرفته است و در این ارتباط، ساخت طرح توسعه پتروشیمی فن آوران با عنوان پترو الفین فن آوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به زودی آغاز خواهد شد.
هدف از اجرای این طرح توسعه صنایع پایین دستی و تکمیل زنجیره ارزش متانول با تولید محصولاتی همچون اتیلن، پروپیلن، پلی‌اتیلن سنگین، پلی‌پروپیلن کوپلیمر و هموپلیمر است.
اهم اقدامات بعمل آمده در این راستا اخذ مجوز خوراک از شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شرکت ملی گاز و صدور موافقت اصولی طرح اولیه از وزارت نفت قابل اشاره می باشند.
شایان ذکر است، در این طرح، شرکت پتروشیمی فن‌آوران به عنوان سهامدار اصلی (۶۰ درصد) و پترو فرهنگ (۲۰ درصد) و شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی (۲۰ درصد) سهام را در اختیار دارند.

تاکنون مجوز واگذاری زمین برای ساخت این طرح نیز صادر شده و قرار است خوراک این طرح به میزان ۱۶۳۱ میلیون مترمکعب در سال گاز طبیعی (متان) از خط لوله سراسری ششم تامین شود.

روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی فن آوران

۹۶