بزودی پتروشیمی فن آوران در جمع شرکتهای برتر ایرانی در سال١٣٩٧ درپنجمین همایش جایزه شرکتهای برتر ایرانی

بزودی پتروشیمی فن آوران در جمع شرکتهای برتر ایرانی در سال ١٣٩٧ در پنجمین همایش جایزه شرکتهای برتر ایرانی

جشنواره ملی سالانه برترین شرکتهای ایران همایشی است که هر ساله به منظور تقدیر از شرکتهای برتر سال در بیست گروه رقابتی تولیدی، خدماتی و تجاری برگزار می شود ‌.
این جشنواره هر سال با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های مرتبط و مدیران تشکلهای اقتصادی میزبان فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه است.
کمیته داوری جشنواره با بهره گیری از تیمی مجرب از اساتید دانشگاه و کارشناسان صنعتی – تجاری – بانکی – بیمه ای – و سایر رشته ها خصوصا متخصصین رشته های فنی – مهندسی جهت انتخاب شرکتهای برتر هر گروه از میان شرکتهای حضور یافته در فراخوان اقدام می نماید.
شرکتهایی چون فولاد مبارکه ، ذوب آهن اصفهان ، شرکت بازرگانی پتروشیمی ، گروه مپنا ، سازمان منطقه آزاد انزلی ، بانک پاسارگاد ، بانک سینا ، بیمه ایران ، پتروشیمی فن آوران ، لوله سازی اهواز و … از منتخبین دوره های اول تا چهارم این جشنواره در بخشهای مختلف بوده اند .
طرحهای توسعه ای ، اشتغالزایی ، بهره وری ، سطح استفاده از فن آوری های روز ، شیوه های نوین در تجارت ، پروژه ها و محصولات موفق ملی ، جوایز جهانی ، استفاده از مواد اولیه تولید داخل، حجم صادرات و نقش و جایگاه شرکت در اقتصاد ملی از جمله معیار ها و ملاکهای بررسی و انتخاب در کمیته داوری جشنواره میباشد .
از جمله میهمانان ارزشمند این جشنواره در دوره های قبل میتوان به حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی معاونت محترم امور بین الملل مقام معظم رهبری ، مهندس عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ، دکتر فتح الله معاون وقت وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، دکتر محمد تقی حسینی معاون وقت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و سفیر فعلی ایران در مکزیک ، مهندس محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی و دبیر کل خانه کارگر ، مهندس خالقی مدیر عامل وقت خانه صنعت معدن و تجارت ایران ، حجت الاسلام مصباحی مقدم عضو وقت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و … می باشند ‌.
مهندس سینا سنجری مدیر عامل موسسه بین المللی پژوهشهای صنعتی و رئیس انجمن مفاخر صنعتی ، بنیانگذار این جشنواره و از دوره اول دبیر آن میباشند وی جهانی سازی صنعت و تجارت ایران را با محوریت بخش خصوصی اصلی ترین هدف فعالیتهای خود میداند و باور دارد که مدیران تجاری ایران که با وجود موانع مختلف خارجی و داخلی و مصائب عدیده اقتصادی و بوروکراسی های مختلف اداری هر روز طرح و ایده ای نوین برای توسعه می اندیشند را الگویی برای تمام اقشار جامعه و حتی منطقه میداند و تاکید دارد که این مدیران در شرایط برابر با شرکتهای دیگر جهان و اعمال سیاستهای تحریم زدایی در قبال ایران و نیز در صورت تدبیر دولت و ثبات اقتصادی کشور بی شک از فاتحان قله های جهانی در صنعت و تجارت خواهند بود ‌.
وی اذعان می دارد آنچه در این جشنواره بیش از بیش اهمیت دارد ایجاد حس رقابت ، شفافیت عملکرد و نیز ترویج فرهنگ تکریم از کار آفرین و صنعتگر است که لزوما باید به فرهنگ روزمره در جامعه تبدیل شود .
وی ادامه داد الگو قرار دادن شرکتها و مدیران موفق توسط کسب و کارهای کوچک و اصناف مسلما راههای تازه برای توسعه و ثبات اقتصادی آنان ایجاد میکند .
مهندس سینا سنجری تاکید کرد که باور داشتن رانت و پارتی در موفقیت شرکتها یک باور غلط است که برخی مدیران مستقل و خوش فکر بخش خصوصی با اتکا بر اندیشه ، نو آوری و تلاش خود موفقیت بدون رانت را به جامعه اقتصادی کشور بخوبی معرفی کرده اند و این قبیل شرکتها و مدیران بدلیل عدم وابستگی به تفکر و جریانی خاص و یا دولتها همواره در مسیر ثبات و توسعه قرار دارند و حتی در شدیدترین بحرانهای اقتصادی به خاطر وجود تفکر تحول گرا و مستقل و اعمال رویکردهای نو کمترین آسیب به آنان وارد میشود.
رئیس انجمن مفاخر صنعتی همچنین اضافه کرد جهت توسعه سطح جشنواره حضور سفرا و مقامات بین المللی در این مراسم در سالهای آینده به منظور آشنایی هر چه بیشتر با توانمندیهای صنعت و تجارت کشور بصورت جدی در دستور کار ستاد برگزاری جشنواره قرار دارد .

منبع : خبر فوری

۱۵۱